مقایسه فنی

 

1- عدم امکان استفاده از ابعاد بهينه مهندسی در قالب های پیشن به تناسب دهانه هاي مختلف:

 

یوبوت ها  به صورت تزریق پلاستیک در قالبهای فولادی در ابعاد ثابتی تولید می شود و امکان تغییر ابعاد این قالب های فولادی مادر به تناسب دهانه و باربری وجود ندارد.

 

ابتکار صورت گرفته جهت رفع مشکل :

 

قالب های جدید بهسازان به مهندسین این امکان را میدهند که با تغییر ابعاد در آن ، فضای خالی شونده داخل دال را بهینه نموده و در عین امنیت و باربری صحیح دال میزان مصرف بتن در آن به اقتصادی ترین حجم ممکن  تبدیل نماید .

 

 

 

 

2- عدم وجود صرفه اقتصادی در دهانه های بالای 12 متر :

 

همانگونه که در بالا اشاره شد ، یوبوت ها حاصل تزریق و ضرب مواد پلاستیکی در قالبهای فولادی هستند . هزینه ساخت هریک از قالبهای فولادی مادر با وزنی بالغ بر 1.5 تن ، زمان صرف شده برای ساخت قالب ها و . . . باعث شده تا سایز های ( ارتفاع ) قطعات یوبوت تولیدی دارای تنوع زیادی نبوده و در چند سایز محدود گردند . لکن مطلب مهم تر آن است که مهندسین برای استفاده از این قالب ها دردهانه های بلند ( غالباً بیش از  12 متر ) به استفاده از قطعات دوبل شده یوبوت رو بیاورند که این امر با توجه به مضاعف شدن مواد پلاستیکی باعث ازدیاد30 تا 50 درصدی مبلغ قراردادهای تامین یوبوت می گردد .

 

ابتکار صورت گرفته جهت رفع مشکل:

 

این در حالی است که در قالب های جدید بهسازان ، فوم میانی پلی استایرن به راحتی این امکان را فراهم می کند تا قالب در ابعاد و ارتفاع های مورد نظر و بهینه شده تولید شود و نه تنها محدودیتی از نظر تامین ارتفاع وجود ندارد ، بلکه ازدیاد ضخامت قالب نیز هزینه ی بیش از 5% را به خریداران این سیستم تحمیل نمی نماید .

 

3- عدم وجود كاور لازم و ايمن براي آرماتورهاي فوقاني قالب جهت يكپارچگي بتن و آرماتور( در برخي موارد مشابه )

ابتکار صورت گرفته جهت رفع مشکل:

دور تا دور بالا و پایین قالب ها سینی های پلاستیکی وجود دارد که اجازه چسبیدن میلگردهای شبکه ی بالا و پایین دال به قالب را نمی دهد، و کاور مناسب برای میلگرد ها تامین می شود.

 

4- عدم قابليت قالب گذاري نيمه درگوشه های چشمه هاي باربر و یا با چشمه های با اشکال نا متقارن كه باعث ازدياد وزن سقف مي شود.

 

ابتکار صورت گرفته جهت رفع مشکل:

در قالب بهسازان به دلیل استفاده از فوم پلی استایرن این امکان فراهم شده است که در گوشه دال و نزدیک تکیه گاه ها در پلان ها و تیرریزی های نامقارن با برش قسمتی از قالب، فضای بیشتری از بتن را پر کرد. و وزن مرده سقف را کاهش داد.

 

5- هزینه بالای تولید قالب به جهت نوع استفاده از مصالح و نحوه تولید.

ابتکار صورت گرفته جهت رفع مشکل:

با استفاده از ترکیب مصالح مختلف، نوآوری در طراحی و روش تولید، شرکت مهندسی بهسازان توانسته است قالب جدید خود را با هزینه ای کمتر نسبت به قالب یوبوت تولید نموده و در اختیار بازار مسکن و ساخت و ساز کشور قراردهد .

RSS

  • سرپرست معاونت بازسازی و مسکن روستائی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران در روز ملی روستا گفت: بنیاد مسکن استان تهران برای نوسازی واحدهایی که مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان را رعایت کنند ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با سود پنج درصد پرداخت می‌کند. به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حمیدرضا روستایی اظهار کرد: مبلغ...

  • یک کارشناس بازار کار معتقد است برای جلوگیری از اجحاف و تضییع حقوق کارگران فصلی،‌ باید نظارت و بازرسی از کارگاه‌های کوچک توسط متولیان وزارت کار بیشتر شود. به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حمید حاج اسماعیلی با اشاره به تاکید قانون کار بر رعایت حقوق کار و پرداخت دستمزد کارگران فصلی، اظهار کرد:...

شبکه های اجتماعی