شرکت مهندسی بهسازان

کاربرد دال مجوف یوبوت uboot در ساختمان های بلند و برج ها

 

 

در ساختمان های بلند و برج ها به دلیل افزایش فاصله ستون ها به دلایل معماری و کاربری فضا استفاده از سیستم یوبوت می تواند مزایای عمده ای را در بر داشته باشد. این مزایا عبارتند از:

1- به دلیل افزایش فاصله ستون ها عملا استفاده از سیسنم های سنتی سازه نظیر سقف تیرچه بلوک و ... دیگر کاربردی نداشته و باید از سیستم های جایگزینی استفاده شود که علاوه بر توانایی باربری سقف ضخامت سقف سازه را نیز افزایش ندهند.

2- سیستم یوبوت با آنکه می تواند دهانه های بلند را پوشش دهد ولی ضخامت سقف سازه را افزایش نمی دهد. مثلا برای دهانه 12 متر ضخامت سقف سازه تنها 35 سانتیمتر است. این امر از ارتفاع تمام شده برج می کاهد و علاوه بر کاهش مصرف مصالح کاهش تجهیزات تاسیساتی را نیز به همراه خواهد داشت.

3- با افزایش فاصله دهانه ها امکان تامین تعداد پارکینگ بیشتری در ساختمان فراهم است.

4- با حذف ستون های میانی امکان طراحی متنوع تری در پلان طبفات برای معمار فراهم می شود.

5- این سقف به دلیل صلبیت بسیار زیاد، عملکرد فوق العاده ای را در انتقال نیروهای زلزله به عناصر باربر جانبی خواهد داشت.

به همین دلیل هر روزه بر کاربران این سیستم در برج های بلند افزوده می شود.

 

 

RSS

  • بنانیوز-اگر بخواهم واقع بینانه به روند مدیریت بحران در کشورمان بپردازم ، به نظر من ،مدیریت بحران در کشور ما از چند مشکل اساسی رنج میبرد. اولین و مهمترین مشکل ما عدم توجه به شایسته سالاری در مدیریت ارشد مدیریت بحران است، مدیران ارشدی که کمترین تخصصی در...

  • یک کارشناس حوزه کار می‌گوید قدرت خرید مردم و کارگران نسبت به ۱۰ سال گذشته نه تنها ثابت مانده است ،‌ بلکه در برخی از موارد کاهش یافته است.به اعتقاد وی دولت باید برای رونق تولید و بازار کار بنگاه‌های اقتصادی را حمایت و سبد معیشت کارگران را...

شبکه های اجتماعی